Juna-aikataulut - Tolstoi

Tolstoi-junan aikataulut Moskovaan

Tolstoilla on yksi lähtö vuorokaudessa sekä Helsingistä että Moskovasta. Junalla voi matkustaa Suomesta Viipuriin, Pietariin, Tveriin ja Moskovaan.
Tolstoi kulkee maanantaista perjantaihin sekä sunnuntaisin.
Huomaathan, että Tolstoi ei kulje lauantaisin seuraavia poikkeuksia lukuun ottamatta.
Tolstoi kulkee myös seuraavina aikoina: 
- Tolstoi kulkee Moskovasta joka päivä 20.–29.12.2019, 1.–6.1., 1.–7.3., 24.4.–12.5. ja 29.5.–30.8.2020
- Tolstoi kulkee Helsingistä joka päivä 21.–30.12.2019, 2.–7.1., 1.–7.3., 25.4.–13.5. ja 30.5.–31.8.2020
Huom.! Tolstoilla ei ole lähtöä Moskovasta eikä Helsingistä 31.12.2019 ja 8.3.2020.

Aikataulut 30.3.–25.10.2019

Ajat ovat paikallista aikaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   18.44
Pasila 18.49 18.50
Tikkurila 19.00 19.01
Lahti 19.52 19.54
Kouvola 20.32 20.34
Vainikkala 21.30 22.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari Ladozhski 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova Leningradski 9.19  

Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova Leningradski   23.10
Tver 1.09 1.11
Pietari Ladozhski 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 9.14 10.14
Kouvola 11.08 11.10
Lahti 11.53 11.55
Tikkurila 12.45 12.46
Pasila 13.23 13.25
Helsinki 13.30  

Aikataulut 27.10.–6.12.2019


Ajat ovat paikallista aikaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari Ladozhski 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova Leningradski 9.19  

Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova Leningradski   23.10
Tver 1.09 1.11
Pietari Ladozhski 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.14
Kouvola 10.09 10.11
Lahti 10.49 10.51
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  

Aikataulut 8.–13.12.2019

Ajat ovat paikallista aikaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari Ladozhski 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova Leningradski 9.19  

Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova Leningradski   23.10
Tver 1.05 1.07
Pietari Ladozhski 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.14
Kouvola 10.09 10.11
Lahti 10.49 10.51
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  

 

Aikataulut 15.12.2019–27.3.2020

Ajat ovat paikallista aikaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari Ladozhski 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova Leningradski 9.19  

Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova Leningradski   23.10
Tver 1.05 1.07
Pietari Ladozhski 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.17
Kouvola 10.11 10.13
Lahti 10.50 10.52
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  

 

Aikataulut julkaistu sitoumuksetta.
Ajat ovat paikallisia aikoja. Talvikaudella Venäjän puolella kello on tuntia edellä Suomen aikaa. 

Juna kulkee kumpaankin suuntaan kaikkina muina päivinä paitsi lauantaisin. 

Tolstoi-junalla voi matkustaa Suomesta Viipuriin, Pietariin, Tveriin ja Moskovaan.

Hinta lähtien:
€550
Päivää:4
junamatkat Helsinki-Moskova-Helsinki 2.lk, neljän hengen makuuvaunuosastoissa (2 ala- ja yläpetiä), majoitus hotellissa (2 yötä) kahden hengen huoneessa aamiaisella, kaupunkikiertoajelu ja Kreml suomeksi opastettuna, kuljetukset Moskovassa rautatieasema-hotelli-rautatieasema.

Kuljetustapa:Juna
Tee varaus

Lähdöt ja hinnat

LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
3/10HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
3/10HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
10/10HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
10/10HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
17/10HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
17/10HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
24/10HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
24/10HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
31/10HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Täynnä, odotuslista€695Odotuslista-varaus
31/10HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Täynnä, odotuslista€565Odotuslista-varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
7/11HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
7/11HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
14/11HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
14/11HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
21/11HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
21/11HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
28/11HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
8€680Tee varaus
28/11HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
5/12HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€695Tee varaus
5/12HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€565Tee varaus

Hotelli

Arbat House

Arbat House (Hotelli: 3 )

Hyvä sijainti keskustassa kävelyetäisyydellä vanhasta Arbat-kävelykadusta. Viisi kerrosta ja 75 huonetta, joissa wc, kylpy/suihku, tv, puhelin, Wi-Fi, ilmastointi, hiustenkuivaaja ja jääkaappi. Yksi j...
Metropol

Metropol (Hotelli: 5 )

Erinomainen sijainti Punaisen Torin laidalla, vastapäätä Bolshoi-teatteria. Legendaarinen hotelli avattiin alun perin vuonna 1901 ja suomalaisten huolella restauroimana uudelleen vuonna 1991. 6 kerros...