Juna-aikataulut - Tolstoi

Aikataulut 9.12.2018–29.3.2019


Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova 9.19  


Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova   23.10
Tver 1.09 1.11
Pietari 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.14
Kouvola 10.09 10.11
Lahti 10.49 10.51
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  


Aikataulut julkaistu sitoumuksetta.
Ajat ovat paikallisia aikoja. Talvikaudella Venäjän puolella kello on tuntia edellä Suomen aikaa. 

Juna kulkee kumpaankin suuntaan kaikkina muina päivinä paitsi lauantaisin. 

Tolstoi-junalla voi matkustaa Suomesta Viipuriin, Pietariin, Tveriin ja Moskovaan.

Hinta lähtien:
540€
Päivää:4
junamatkat Helsinki-Moskova-Helsinki 2.lk, neljän hengen makuuvaunuosastoissa (2 ala- ja yläpetiä), majoitus hotellissa (2 yötä) kahden hengen huoneessa aamiaisella, kaupunkikiertoajelu ja Kreml suomeksi opastettuna, kuljetukset Moskovassa rautatieasema-hotelli-rautatieasema.

Kuljetustapa:Juna
Tee varaus

Lähdöt ja hinnat

page 1 of 2

LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
8/2HelsinkiHotel Cosmos
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8590€Tee varaus
8/2HelsinkiIzmailovo Gamma-Delta
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8540€Tee varaus
8/2HelsinkiHotel National
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8690€Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
15/2HelsinkiHotel Cosmos
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8590€Tee varaus
15/2HelsinkiIzmailovo Gamma-Delta
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8540€Tee varaus
15/2HelsinkiHotel National
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8690€Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
22/2HelsinkiHotel Cosmos
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8590€Tee varaus
22/2HelsinkiIzmailovo Gamma-Delta
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8540€Tee varaus
22/2HelsinkiHotel National
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8690€Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
1/3HelsinkiHotel Cosmos
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8590€Tee varaus
1/3HelsinkiIzmailovo Gamma-Delta
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8540€Tee varaus
1/3HelsinkiHotel National
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8690€Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
8/3HelsinkiHotel Cosmos
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8620€Tee varaus
8/3HelsinkiIzmailovo Gamma-Delta
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8570€Tee varaus
8/3HelsinkiHotel National
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8720€Tee varaus

Hotelli

Hotel Cosmos

Hotel Cosmos (: 3+ )

Sijainti 10 km keskustasta, Ostankinon ja VDNH:n (nyk.All Russian Exhibition Center) lähellä. Rakennettu 1979, kunnostettu 1994/2003. Yksi Euroopan ja Venäjän suurimmista hotelleista, 25 kerrosta ja 1...
Hotel National

Hotel National (: 5 )

Keskeinen sijainti Kremliä vastapäätä Maneesiaukion ja Tverskaja kadun kulmassa. Perinteikäs hotelli vuodelta 1903. Seitsemän kerrosta, 206 huonetta, joissa wc, kylpy/suihku, tv, puhelin, ilmas...
Izmailovo Gamma-Delta

Izmailovo Gamma-Delta (: 3 )

Vuoden 1980 Moskovan olympialaisiin rakennettu hotellikeskus n. 10 km keskustasta koilliseen. Gamma-Delta -rakennuksissa on yhteensä noin 2000 huonetta. Kaikissa huoneissa on wc, kylpy/suihku, tv, jä...