Juna-aikataulut - Tolstoi

Aikataulut 9.12.2018–29.3.2019


Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova 9.19  


Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova   23.10
Tver 1.09 1.11
Pietari 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.14
Kouvola 10.09 10.11
Lahti 10.49 10.51
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  


Aikataulut julkaistu sitoumuksetta.
Ajat ovat paikallisia aikoja. Talvikaudella Venäjän puolella kello on tuntia edellä Suomen aikaa. 

Juna kulkee kumpaankin suuntaan kaikkina muina päivinä paitsi lauantaisin. 

Tolstoi-junalla voi matkustaa Suomesta Viipuriin, Pietariin, Tveriin ja Moskovaan.

Hinta lähtien:
€550
Päivää:4
junamatkat Helsinki-Moskova-Helsinki 2.lk, neljän hengen makuuvaunuosastoissa (2 ala- ja yläpetiä), majoitus hotellissa (2 yötä) kahden hengen huoneessa aamiaisella, kaupunkikiertoajelu ja Kreml suomeksi opastettuna, kuljetukset Moskovassa rautatieasema-hotelli-rautatieasema.

Kuljetustapa:Juna
Tee varaus

Lähdöt ja hinnat

page 1 of 4

LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
11/4HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
11/4HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
18/4HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€695Tee varaus
18/4HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€585Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
25/4HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€695Tee varaus
25/4HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€585Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
2/5HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€695Tee varaus
2/5HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€585Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
9/5HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€695Tee varaus
9/5HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€585Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
16/5HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
16/5HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
23/5HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€680Tee varaus
23/5HelsinkiArbat House
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€550Tee varaus
LähtöLähtökaupunkiHotelliPaikkaaLähtien hinta
30/5HelsinkiMetropol
Junamatka 5 pv TO-MA, sis. retkiohjelmaa
Yli 8€695Tee varaus

Hotelli

Arbat House

Arbat House (Hotelli: 3 )

Hyvä sijainti keskustassa kävelyetäisyydellä vanhasta Arbat-kävelykadusta. Viisi kerrosta ja 75 huonetta, joissa wc, kylpy/suihku, tv, puhelin, Wi-Fi, ilmastointi, hiustenkuivaaja ja jääkaappi. Yksi j...
Hotel Cosmos

Hotel Cosmos (Hotelli: 3+ )

Sijainti 10 km keskustasta, Ostankinon ja VDNH:n (nyk.All Russian Exhibition Center) lähellä. Rakennettu 1979, kunnostettu 1994/2003. Yksi Euroopan ja Venäjän suurimmista hotelleista, 25 kerrosta ja 1...
Hotel National

Hotel National (Hotelli: 5 )

Keskeinen sijainti Kremliä vastapäätä Maneesiaukion ja Tverskaja kadun kulmassa. Perinteikäs hotelli vuodelta 1903. Seitsemän kerrosta, 206 huonetta, joissa wc, kylpy/suihku, tv, puhelin, ilmas...
Izmailovo Gamma-Delta

Izmailovo Gamma-Delta (Hotelli: 3 )

Vuoden 1980 Moskovan olympialaisiin rakennettu hotellikeskus n. 10 km keskustasta koilliseen. Gamma-Delta -rakennuksissa on yhteensä noin 2000 huonetta. Kaikissa huoneissa on wc, kylpy/suihku, tv, jä...
Metropol

Metropol (Hotelli: 5 )

Erinomainen sijainti Punaisen Torin laidalla, vastapäätä Bolshoi-teatteria. Legendaarinen hotelli avattiin alun perin vuonna 1901 ja suomalaisten huolella restauroimana uudelleen vuonna 1991. 6 kerros...