Tolstoi\Tolstoi kollaasi 1 nettiin.jpg

Aikataulut 9.12.2018–29.3.2019


Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova 9.19  


Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova   23.10
Tver 1.09 1.11
Pietari 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.14
Kouvola 10.09 10.11
Lahti 10.49 10.51
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  


Aikataulut julkaistu sitoumuksetta.
Ajat ovat paikallisia aikoja. Talvikaudella Venäjän puolella kello on tuntia edellä Suomen aikaa. 

Juna kulkee kumpaankin suuntaan kaikkina muina päivinä paitsi lauantaisin. 

Tolstoi-junalla voi matkustaa Suomesta Viipuriin, Pietariin, Tveriin ja Moskovaan.

Pikahaku