Tolstoi\Tolstoi kollaasi 1 nettiin.jpg

Tolstoi-junan aikataulut Moskovaan

Tolstoilla on yksi lähtö vuorokaudessa sekä Helsingistä että Moskovasta. Junalla voi matkustaa Suomesta Viipuriin, Pietariin, Tveriin ja Moskovaan.
Tolstoi kulkee maanantaista perjantaihin sekä sunnuntaisin.
Huomaathan, että Tolstoi ei kulje lauantaisin seuraavia poikkeuksia lukuun ottamatta.
Tolstoi kulkee myös seuraavina aikoina: 
- Tolstoi kulkee Moskovasta joka päivä 20.–29.12.2019, 1.–6.1., 1.–7.3., 24.4.–12.5. ja 29.5.–30.8.2020
- Tolstoi kulkee Helsingistä joka päivä 21.–30.12.2019, 2.–7.1., 1.–7.3., 25.4.–13.5. ja 30.5.–31.8.2020
Huom.! Tolstoilla ei ole lähtöä Moskovasta eikä Helsingistä 31.12.2019 ja 8.3.2020.

Aikataulut 30.3.–25.10.2019

Ajat ovat paikallista aikaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   18.44
Pasila 18.49 18.50
Tikkurila 19.00 19.01
Lahti 19.52 19.54
Kouvola 20.32 20.34
Vainikkala 21.30 22.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari Ladozhski 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova Leningradski 9.19  

Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova Leningradski   23.10
Tver 1.09 1.11
Pietari Ladozhski 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 9.14 10.14
Kouvola 11.08 11.10
Lahti 11.53 11.55
Tikkurila 12.45 12.46
Pasila 13.23 13.25
Helsinki 13.30  

Aikataulut 27.10.–6.12.2019


Ajat ovat paikallista aikaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari Ladozhski 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova Leningradski 9.19  

Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova Leningradski   23.10
Tver 1.09 1.11
Pietari Ladozhski 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.14
Kouvola 10.09 10.11
Lahti 10.49 10.51
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  

Aikataulut 8.–13.12.2019

Ajat ovat paikallista aikaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari Ladozhski 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova Leningradski 9.19  

Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova Leningradski   23.10
Tver 1.05 1.07
Pietari Ladozhski 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.14
Kouvola 10.09 10.11
Lahti 10.49 10.51
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  

 

Aikataulut 15.12.2019–27.3.2020

Ajat ovat paikallista aikaa. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Helsinki–Moskova

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Helsinki   17.44
Pasila 17.49 17.50
Tikkurila 18.00 18.01
Lahti 18.51 18.53
Kouvola 19.31 19.34
Vainikkala 20.30 21.15
Viipuri 22.56 23.36
Pietari Ladozhski 1.18 1.53
Tver 6.59 7.00
Moskova Leningradski 9.19  

Moskova–Helsinki

Asema Saapumisaika Lähtöaika
Moskova Leningradski   23.10
Tver 1.05 1.07
Pietari Ladozhski 5.49 6.01
Viipuri 7.54 8.34
Vainikkala 8.14 9.17
Kouvola 10.11 10.13
Lahti 10.50 10.52
Tikkurila 11.45 11.46
Pasila 12.23 12.25
Helsinki 12.30  

 

Aikataulut julkaistu sitoumuksetta.
Ajat ovat paikallisia aikoja. Talvikaudella Venäjän puolella kello on tuntia edellä Suomen aikaa. 

Juna kulkee kumpaankin suuntaan kaikkina muina päivinä paitsi lauantaisin. 

Tolstoi-junalla voi matkustaa Suomesta Viipuriin, Pietariin, Tveriin ja Moskovaan.

Pikahaku