Skip to main content

Juna-aikataulut - Allegro

Allegro-junan aikataulut Pietariin


HELSINKI – PIETARI  27.10. 2019 – 28.3. 2020

asema                saapuu              lähtee
Helsinki                                        06.20
Tikkurila            06.32                 06.33
Lahti                   07.05                 07.07
Kouvola             07.31                  07.33
Vainikkala         08.13                  08.20
Viipuri               09.41                  09.46
Pietari                10.47                 

asema                saapuu              lähtee
Helsinki                                         10.00
Tikkurila            10.12                   10.13
Lahti                   10.45                   10.47
Kouvola             11.11                     11.13
Vainikkala         11.53                    12.00
Viipuri               13.21                    13.26
Pietari                14.27                 

asema                saapuu              lähtee
Helsinki                                         15.00
Tikkurila            15.12                   15.13
Lahti                   15.45                   15.47
Kouvola             16.11                    16.13
Vainikkala         16.53                   17.00
Viipuri               18.21                   18.26
Pietari                19.27                 

asema                saapuu              lähtee
Helsinki                                         19.00
Tikkurila            19.12                   19.13
Lahti                   19.45                   19.47
Kouvola             20.11                   20.13
Vainikkala         20.53                  21.00
Viipuri               22.21                   22.26
Pietari                23.27                 

PIETARI–HELSINKI  27.10. 2019 – 28.3. 2020

asema                saapuu              lähtee
Pietari                                             06.40
Viipuri               07.35                   07.45
Vainikkala         07.07                   07.14
Kouvola             07.53                   07.55
Lahti                   08.19                   08.21
Tikkurila            08.53                  08.54
Helsinki             09.07                 

asema                saapuu              lähtee
Pietari                                            11.30
Viipuri               12.25                   12.35
Vainikkala         11.57                   12.04
Kouvola             12.43                  12.45
Lahti                   13.09                  13.11
Tikkurila            13.43                  13.44
Helsinki             13.57                 

asema                saapuu              lähtee
Pietari                                            15.30
Viipuri               16.25                   16.35
Vainikkala         15.57                   16.04
Kouvola             16.43                   16.45
Lahti                   17.09                   17.11
Tikkurila            17.43                   17.44
Helsinki             17.57                 

asema                saapuu              lähtee
Pietari                                            20.30
Viipuri               21.25                   21.35
Vainikkala         20.57                  21.04
Kouvola             21.43                   21.45
Lahti                   22.09                  22.11
Tikkurila            22.43                  22.44
Helsinki             22.57                 

HELSINKI – PIETARI  29.3. – 14.6. 2020

asema                saapuu              lähtee
Helsinki                                         07.17
Pasila                  07.22                  07.23
Tikkurila            07.32                  07.33
Lahti                   08.05                 08.07
Kouvola             08.31                  08.33
Vainikkala         09.13                   09.20
Viipuri               09.41                   09.46
Pietari                10.47

asema                saapuu              lähtee
Helsinki                                         10.57
Pasila                  11.02                   11.03
Tikkurila            11.12                    11.13
Lahti                   11.45                    11.47
Kouvola             12.11                    12.13
Vainikkala         12.53                   13.00
Viipuri               13.21                    13.26
Pietari                14.27                 

asema                saapuu              lähtee
Helsinki                                         15.57
Pasila                  16.02                  16.03
Tikkurila            16.12                   16.13
Lahti                   16.45                   16.47
Kouvola             17.11                     17.13
Vainikkala         17.53                    18.00
Viipuri               18.21                    18.26
Pietari                19.27                 

asema                saapuu              lähtee
Helsinki                                         19.57
Pasila                  20.02                 20.03
Tikkurila            20.12                  20.13
Lahti                   20.45                  20.47
Kouvola             21.11                    21.13
Vainikkala         21.53                   22.00
Viipuri               22.21                    22.26
Pietari                23.27                 

PIETARI – HELSINKI  29.3. – 14.6. 2020

asema                saapuu              lähtee
Pietari                                            06.40
Viipuri               07.35                  07.45
Vainikkala         08.07                  08.14
Kouvola             08.53                  08.55
Lahti                   09.19                  09.21
Tikkurila            09.53                 09.54
Pasila                  10.04                 10.05
Helsinki             10.10                 

asema                saapuu              lähtee
Pietari                                            11.30
Viipuri               12.25                  12.35
Vainikkala         12.57                  13.04
Kouvola             13.43                  13.45
Lahti                   14.09                  14.11
Tikkurila            14.43                  14.44
Pasila                  14.54                  14.55
Helsinki             14.57                 

asema                saapuu              lähtee
Pietari                                           15.30
Viipuri               16.25                  16.35
Vainikkala         16.57                  17.04
Kouvola             17.43                  17.45
Lahti                   18.09                 18.11
Tikkurila            18.43                 18.44
Pasila                  18.54                 18.55
Helsinki             19.00                 

asema                saapuu              lähtee
Pietari                                            20.30
Viipuri               21.25                   21.35
Vainikkala         21.57                   22.04
Kouvola             22.43                  22.45
Lahti                   23.09                  23.11
Tikkurila            23.43                  23.44
Pasila                  23.54                  23.55
Helsinki             24.00

Aikataulut julkaistu sitoumuksetta. Ajat ovat paikallisia aikoja.
Talvikaudella Venäjän lähialueilla kello on tunnin edellä Suomen aikaa.